Komunikat dotyczący naboru wniosków na realizację bonów na zasiedlenie z projektu współfinansowanego z EFS+ na 2025 rok

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Rykach informuje, iż od 11.04.2025 r. do wyczerpania limitu środków finansowych  prowadzi nabór wniosków na
bony na zasiedlenie w ramach projektu: „Aktywizacja osób bezrobotnych jako skuteczna droga do pracy realizowana przez powiat rycki III” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Bon na zasiedlenie zostanie przyznany w wysokości określonej w umowie, nie wyższej jednak niż 200% przeciętnego wynagrodzenia.

Nabór skierowany jest do osób w wieku 18-29 lat, pozostających bez pracy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rykach lub filii w Dęblinie, ze szczególnym uwzględnieniem osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, w tym:
a) osób z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej mobilności (ON),
b) osób długotrwale bezrobotnych (DB),
d) osób w wieku 18-29 lat (w tym należących do kategorii NEET),
e) osób odchodzących z rolnictwa,
f) osób, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną na Ukrainie,
g) osób które zakończyły udział w projektach z zakresu włączenia społecznego, realizowanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w Priorytecie VIII Zwiększenie spójności społecznej.

Nabór wniosków prowadzony jest zgodnie z informacją dotycząca zasad przyznawania bonu na zasiedlenie oraz procedurą rozpatrzenia wniosku i zawarcia umowy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rykach.

Rozpatrując wnioski urząd uwzględnia w szczególności:
1) spełnianie przez osobę kryteriów ustawowych i dodatkowych umożliwiających przyznanie bonu na zasiedlenie;
2) sytuację bezrobotnego na lokalnym rynku pracy; w szczególności brak ofert pracy dostosowanych do potrzeb i możliwości bezrobotnego na lokalnym rynku pracy, służących pełnemu i produktywnemu zatrudnieniu oraz posiadanie lub wykonywanie przez bezrobotnego zawodu deficytowego, zrównoważonego lub nadwyżkowego wg. Barometru zawodów w powiecie ryckim w 2024r.;
3) indywidualne potrzeby bezrobotnego; aktywność osoby bezrobotnej w procesie poszukiwania pracy na lokalnym rynku pracy,
4) uzasadnienie wniosku o przyznanie bonu na zasiedlenie;
5) racjonalność wydatkowania środków publicznych na ww. cel;
6) posiadanie środków na ww. cel.

Powiatowy Urząd Pracy w Rykach zobowiązuje się do prowadzenia rekrutacji zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz równości kobiet i mężczyzn, aż do wyczerpania środków finansowych przewidzianych na daną formę wsparcia. Jeżeli Pan/Pani posiada stopień niepełnosprawności, Powiatowy Urząd Pracy w Rykach może wspomóc dostęp do projektu, ułatwiając uczestnictwo w realizowanym wsparciu w ramach EFS + (np., asystent osoby niepełnoprawnej, tłumacz języka migowego). W przypadku konieczności dodatkowego wsparcia należy taka informacje zgłosić do swojego doradcy klienta. 

Więcej informacji o spełnieniu warunków Dostępności znajdą Państwo na stronie ryki.praca.gov.pl w zakładce „ Deklaracja dostępności”.  

Bon nie przysługuje osobie, która podjęła pracę przed datą podpisania umowy z urzędem pracy dotyczącej przyznania bonu na zasiedlenie.

W przypadku zakwalifikowania wniosków do realizacji w ramach projektu, tutejszy Urząd zastrzega sobie prawo zamknięcia naboru. 

Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt ze swoim doradcą klienta w celu wydania wniosku oraz informacji dotyczącej zasad przyznawania bonu na zasiedlenie oraz procedury rozpatrzenia wniosku i zawarcia umowy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rykach.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu lub Filii w Dęblinie lub pod numerem telefonu: 517-012-105, 81 865 33 46, 81 865 33 48 - Ryki, 81 883 02 26 - Dęblin.

Załączniki

Komunikat dotyczący naboru wniosków na realizację bonów na zasiedlenie z projektu współfinansowanego z EFS+ na 2025 rok
Komunikat dotyczący naboru wniosków na realizację bonów na zasiedlenie z projektu współfinansowanego z EFS+ na 2025 rok.pdf 143 KB
Informacje o publikacji dokumentu